Bize Mesaj Yollayın
info@terapilife.net
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Cinsel Sorunlar için Randevu Almak Kolay Değildir!

Kendi başınıza üstesinden gelemeyeceğiniz bir cinsel sorununuz olduğunda mantıklı olan profesyonel yardım almaktır yani bir cinsel terapistten randevu almanız gerekir. Yanınıza ilk görüşme için partnerinizi de almanız gerekmez, yine de bir partneriniz varsa, ikinizin de görüşme esnasında hazır bulunması sonuçların daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Bir cinsel terapiste gitmek için neler gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bilinmezliğin doğurduğu korkunun, çoğu insanın cinsel terapistlerden, randevu almasına engel olduğunu biliyoruz. Umarım bu yazının sonuna vardığınızda, yardım gerektiren cinsel sorunları olanlarınız telefona uzanıp en kısa zamanda bir randevu alacak kadar cinsel terapi deneyimi hakkında fikir edinmiş olurlar.

Cinsel Terapist Deneyimi

Konu seks olduğunda, utanç hep mesele olur. Bir doktora gidecek olsanız, giysilerinizin bir kısmını, hatta belki de tamamını çıkarmanız gerekirse şaşırmazsınız. Bir doktorun bir sürü çıplak beden görmüş olduğunu ve artık buna alışmış olduğunu bildiğiniz için konunun üzerinde durmazsınız.

Bir cinsel terapiste gittiğinizde, sizden asla giysilerinizi çıkarmanıza istemez (saygın bir cinsel terapist bunu kesinlikle yapmaz). Giysilerinizi çıkarmanız istenirse ve cinsel terapist bir tıp doktoru değilse ki çok az seks terapisti tıp doktorudur hemen ofisinden çıkın.

Öte yandan, cinsel terapist kimseye bahsetmediğiniz bazı mahrem konular hakkında sorular soracaktır. Nasıl tıp doktorları insanları çıplak görmeye alışıklarsa, cinsel terapistler de danışanlarının yaşamlarına dair en özel ayrıntıları duymaya alışıktıklar. Bu yüzden huzursuz olmayıp, cinsel terapinin başarılı olması için hiçbir şeyi gizlememeniz gerektiğini kabullenin.

Sorun giderme yalnızca eşlerin ortak işbirliği içerisinde , cinsel terapist ‘in yol göstericiliğinde kendi sorumluluklarını almaları ve doğru iletişimle başarılır. Cinsel terapist İstanbul ilinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir uzmanlık alanıdır. Eğer böyle bir yardım almayı düşünürseniz, uzmanın cinsel terapi eğitiminin olup olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Uzm.Psk.Dan.Eyüp SARI
Cinsel Terapist 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar