Bize Mesaj Yollayın
info@terapilife.net
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Duygusal Banka Hesapları, Boşanmaya Yol Açıyor

Beklentiler, kadın ve erkeklerin duygusal ve psikolojik kapasitelerini aştığında evlilik stresi ve hayal kırıklığı kaçınılmaz olur. Bunlara adapte olamama, kişisel ve seksüel tatmin eksikliği gibi yeni nedenlerle boşanmalarda giderek artış görülmektedir.

Bu artışı şu an için her 2 evlilikten 1’sinin boşanmayla sonuçlanması olarak yaşıyoruz.

Evlilik ve ailenin, eşlerin cinsel ve kişisel ihtiyaçlarını tatmin etmesinin yanı sıra arkadaşlık, romantik aşk, koruma, sırdaşlık ve duygusal destek sağlayarak; toplum desteğinin çökmesini ve sosyal yabancılaşmayı da tamamen telafi etmesi bekleniyordu ve sanki tüm bunlar yeterli değilmiş gibi bireysel olarak da eşlerin kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri isteniyordu. Uzun bir liste!

Hâlihazırdaki yüksek boşanma oranları, çiftlerin basitçe kendilerinden istenilenlerin hepsini yerine getiremediklerini gösterir. Ödevler çok yorucudur. Çiftlerin evliliklerinin ilk birkaç yılının ardından, duygusal banka hesaplarının boşalmasına ve birey olarak kendilerini tükenmiş hissetmelerine şaşmamak gerekir. Bir şeyler yanlış gidiyor demek ki.

Duygusal banka hesaplarını doldurmanın yollarını aramalıyız. Bu kadar beklentinin içinde, eğer çözüm girişimleriniz işe yaramıyorsa evlilik terapisi yardımı almaktan çekinmeyin. Evlilik terapisti İstanbul da ulaşılabilir bir uzmanlık alanıdır.

 

Sevgiyle kalın.

 

Uzm.Psk.Dan.Eyüp SARI

Çift ve Evlilik Terapisti

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar