Bize Mesaj Yollayın
info@terapilife.net
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Sertleşmek Zor Olduğunda

İktidarsızlık kelimesi, erkek ereksiyon olmuyorsa, kulağa bir tür kronik sorun gibi gelebilir. Ama bu illa doğru olmak zorunda değildir. Aslında, tüm erkekler bazen ereksiyon olmakta zorlanır.. İşte bu nedenle çoğu cinsel terapist bu duruma ‘’iktidarsızlık’’ demez; yalnızca kişinin “ereksiyon olamama ya da ereksiyon halinde kalamama durumu” der.

Seks esnasında ereksiyon olamayan bir erkekseniz, diğer zamanlarda ereksiyon olup olamadığınızı düşünün. Örneğin sabah uyandığınızda,mastürbasyon için tahrik olduğunuzda veya bazen ilaç kullanmadan partnerinizleyken de ereksiyon oluyorsa,hastalığınız yoksa, alkol ya da uyuşturucu kullanmıyorsanız,o zaman sorununuz psikolojik olabilir.

Bir erkeğin, arada sırada ereksiyon olamaması son derece yaygındır. Belki çok yorgunsunuzdur, rahatsız bir durumdasınızdır, aklınızda başka şeyler vardır ya da havanızda değilsinizdir. Bu durumlarda, sertleşmediğiniz gerçeğini görmezden gelmelisiniz. Ereksiyon olunması gerekmeyen, başka bir cinsel şey yapın. Bir sonraki ilişkiye girmek istediğiniz zaman muhtemelen sertleşeceksiniz! Ancak, o tek seferde ereksiyon olamadığınız gerçeği sizi yiyip bitiriyorsa, o zaman bir kısır döngüyü başlatmış olursunuz ve bu konuda çok endişelendiğiniz için bir daha ki sefere de ereksiyon olamayabilirsiniz. Bu nedenle, yalnızca bir defa olduysa, bunun üzerinde durmamak önemlidir.

Ancak hiç ereksiyon olmayan bir erkekseniz, o zaman muhtemelen fiziksel ya da tıbbi bir sorununuz vardır. Bu durum, hormon yetersizliği, zayıf dolaşım ya da bir sinir bozukluğu veya hasarı (özellikle diyabet ya da prostat kanserinden dolayı) nedeniyle olabilir ya da kullandığınız ilaçlardan (özellikle de tansiyon ilaçlarından) kaynaklanabilir.

Sorununuzun fiziksel ya da tıbbi olduğunu düşünüyorsanız bir üroloji hekimine başvurmalısınız.. Bazen basit hormon iğneleri sorunu çözebilir. Diğer durumlarda, hekim size birçok seçenek sunacaktır ki, bunlardan birazdan bahsedeceğim. Ayrıca, duygulanız hakkında konuşmak ve ereksiyon gerektirmeyecek şekilde cinsel zevk elde etmenin yollarını öğrenmek için bir cinsel terapiste başvurabilirsiniz. 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar