Bize Mesaj Yollayın
[email protected]
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Sürekli olarak ya da yineleyici bir biçimde cinsel fantezilerin ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin az olması, hiç olmaması ile karakterizedir. Kadınlar arasında ise en sık rastlanan başvuru nedenidir. Cinsel ilgi ve istek, kadınlar arasında büyük farklar göstermektedir.

Bireyin cinsel ilgi ve istek azlığını bir sorun olarak algılayıp algılamadığı araştırılmalıdır. Bazı bireyle çözümünü, kendinden çok eşini memnun etmek için istiyor olabilir. Bazı durumlarda ise kişide ilgi ve istek azlığı olmadığı halde, eşindeki artmış istek nedeniyle görece bir azlık sorunu tanımlanabilir.

Birincil cinsel ilgi ve istek azlığının nedenleri arasında olumsuz cinsel yaşam deneyimleri ve endokrin bozuklukla, ikincil cinsel ilgi ve istek azlığının oluşumunda ise eşler arasındaki sorunlar daha çok rol oynamaktadır. İkincil cinsel ilgi ve istek azlığı, geçirilmiş depresyonu ya da doğum gibi fizyolojik bir olayı izleyerek ortayla çıkabilir. Çiftin cinsel yaşamının giderek olağanlaşması, cinsel hayal ve fantazi eksikliği gibi durumlar ikincil bir cinsel ilgi ve istek azlığına neden olabilir. Azalmış cinsel ilgi ve istek azlığı cinsel işlev bozukluklarına oranla tedaviye dirençli bir gruptur. Cinsel terapi ile evlilik terapilerinin kombinasyonu, yalnızca cinsel terapileri ile alınan sonuçlardan çok daha olumlu bulunmuştur.

Bir kader değildir,tedavi edilebilen bir durumdur. Merkezimizde cinsel isteksizlik üzerine cinsel terapi uzman desteği verilmektedir. Bu konuda randevu alarak ilk adımı atabilirsiniz.

0 (544) 840 0758

Cinsel terapi ile ilgili ön görüşme gerçekleştirebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar