Bize Mesaj Yollayın
[email protected]
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Disparoni Nasıl Oluşur ?

Bazı vakalarda, koitusa eşlik eden acı yada hasarın tasavvur edilen korkusu o derece yüksektir ki hareket (penis vajina birlikteliği) tamamlanamaz. Korku gerçek yaşantıyla başlar ve kadının yaşadığı ağrılı koital epizot onu yeterince rahatsız eder ve gelecekteki münasebetlerden uzak tutar.

Psikolojik faktör örnekleri, cinsel ortamlarda suçluluk ve utanç duyguları ve yeni durumlarla karşılaşmada gerginliktir.

Yeni durumlar, yeni partnerle koitus, cinsel ilişkide yeni bir pozisyonun denenmesi yada vibratör kullanımı gibi yeni tekniklerin kullanımı olabilir.

Yetersiz ön sevişme ya da ilişki öncesi uygunsuz teknikler, kadında uyarılma yetersizliğine katkıda bulunabilir; rahat bir cinsel ilişki için gereken yeterli lubrikasyonun oluşmamasıyla sonuçlanır. Ayrıca, durumsal problemler de rol oynar. Örneğin çocuğun yatak odasına gireceği korkusu, uyarılma ya da istek kaybına neden olabilen anksiyete, korku ve gerginlik tepkisi yaratabilir.

Yaşam döngüsü ve cinsel tepkinin anatomisi ve fizyolojisine dair bilgisizlik, koital rahatsızlığa neden olabilen korkuların -örneğin hamilelik sırasında cinsel aktivite korkusu ya da hamile kalma korkusu- devam etmesine hizmet edebilir. Diğer durumsal problem, uyarılmayı engelleyecek derecede güçlü olan fiziksel ve mental yorgunluk olabilir. 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar