Bize Mesaj Yollayın
[email protected]
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Erkekte Sertleşme Bozukluğu

Empotans, erektil disfonksiyon olarakta literatürde kullanılır. Yaklaşık iki üç ayı aşkın bir süre cinsellikle ilgili arzu duyulması rağmen ilişkiye girmek için yeterince sertleşme elde edilmemesi durumuna ''sertleşme bozukluğu" adı verilir. Yani hayatınızın belirli bir döneminde 1-2 kez başarısız olduysanız, bu sertleşme sorunu demek değildir. Ancak bu durum ısrarcı ve düzelmeyen bir şekilde devam ederse o zaman gerçek bir sertleşme probleminden bahsedilir.

"Sertleşme bozukluğu'' basit olarak cinsel terapistlerin, cinsel performans için yeterli olan sertleşme seviyesini sağlayamama ve/veya bu sertliği koruyamama durumu için kullandıkları klinik bir terimdir.

Bu belirtilere dikkat!

Aşağıdaki durumları yaşayan her erkek sertleşme fonksiyonunda bir değişim meydana geldiğini anlayabilir:

  • Cinsel birleşme için gerekli şekilde sertleşme sağlayamamak.
  • Sertlik halini ilişki boyunca sürdürememek.
  • Sertleşme kalitesinde eskisine oranla azalma olması.
  • Yeterli sertliğe ulaşamama veya sertliği devam ettirememe korkusu.

Sertleşme sorunun da tedavinin ilk adımı doğru tanı koymaktır. Sertleşme probleminin altında yatan ana faktör bulunmaz ise uygulanan yöntemler başarısızlıkla sonuçlanır. Sertleşmeme tedavisinde cinsel terapi desteğinde ayrıntılı cinsel öykü alınıp, kişiye özel formülasyon oluşturulur. Bir kader değildir, tedavi edilebilen bir cinsel işlev bozukluğudur.

 

 

0 (544) 840 0758

Cinsel terapi ile ilgili ön görüşme gerçekleştirebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar