Bize Mesaj Yollayın
info@terapilife.net
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00


Psikoterapi

Her toplumun kendi kendini iyileştirme, olumlu yönde değiştirip düzeltme özellikleri vardır. Fakat son 20 yılda gelişen teknoloji insan hayatını kolaylaştırıp bir düzene ve kolaylığa kavuştursa da bu düzen ve kolaylık insan ilişkileri ve ruh sağlığı üzerinde maalesef aynı etkiyi bırakamamıştır. Uzağı yakın eden teknolojik imkanlar ve sanal platformlar bazı durumlarda insanın kendisine ve yakın çevresine olan yakınlığını kısıtlamakta ve toplumun iyileştiriciliğini ortadan kaldırabilmektedir.
İçinde bulunduğumuz çağın özelliklerinin yanı sıra 0-3 yaş döneminde çocuğun annesinden aldığı ya da alamadığı bakımın, sevginin niteliği de insanın ruhsal gelişiminin temelini oluşturmakta ve neredeyse bir ömür sürecek dünyayı ve insanları algılayış (güvenli, güvensiz…) şeklimizi tayin etmektedir.
Çağın özellikleri ve yetiştirilme tarzlarına ek olarak yaşanabilecek kişisel (istismar, taciz, şiddet…) ve toplumsal (doğal afetler, terör…) travmalar modern insanı ruhsal manada zayıflatmakta ve insan ilişkilerini yavanlaştırabilmektedir.

Hangi aşamada Profesyonel Yardım?

İnsan insana kurulan ilişkilerin zayıflaması, yaşanılan olumsuz hayat tecrübeleri ve yetiştirilme tarzları modern insanın kişisel ve toplumsal problemlerinin çözümünü zorlaştırmakta, bazen de çözümsüzlüğe gebe bırakmaktadır. İşte tam bu noktada profesyonel destek sistemleri devreye girmektedir.
Terapilife Danışmanlık Hizmetlerinden Uzman Klinik Psikolog Hasan DURAN aşağıdaki alanlarda danışanlarına hizmet vermektedir.
  Depresyon
  Kronik Depresyon (Distimik Bozukluk)
  Panik Atak/Panik Bozukluk
  Sosyal Fobi
  Obsesif Kompulsif Bozukluk
  Travma Sonrası Stres Bozukluğu
  Yaygın Anksiyete Bozukluğu
  Borderline Kişilik Bozukluğu
  Narsisistik Kişilik Bozukluğu
  Yeme Bozuklukları (Anoreksiya ve Bulumia Nevroza)
  Alışveriş Bağımlılığı
  Kleptomani (Hırsızlık Hastalığı)