Bize Mesaj Yollayın
info@terapilife.net
Haftaiçi: 16:00 - 21:00
Cumartesi:10:00-19:00

Klinik Psikolog Hasan DURAN

1986 yılında Giresun’da dünyaya gelen Hasan DURAN, ilk ve orta öğrenimini yine aynı şehirde tamamladı. 2005 yılında üniversite eğitimi için Sakarya Üniversitesine başladı ve 2009 yılında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Aynı yıl kamu ve özel sektörde çalışmalarına başladı ve halen devam etmektedir. DURAN, yüksek lisansını Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde 2016 yılında tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduğu 2009 yılından itibaren eğitimlerine ara vermeden devam eden Hasan DURAN’ın aldığı eğitimler şöyledir;

  Bütüncül Psikoterapi Teori Eğitimi (Psikoterapi Enstitüsü/ Dr. Tahir ÖZAKKAŞ, 1 yıl)
  Bütüncül Psikoterapi Formülasyon Eğitimi (Psikoterapi Enstitüsü/ Dr. Tahir ÖZAKKAŞ, 1 yıl)
  Bütüncül Psikoterapi Süpervizyon Eğitimi (Psikoterapi Enstitüsü/ Dr. Tahir ÖZAKKAŞ, 1 yıl)
  Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi ’’Nevrozlar’’ (Prof. Dr. Vamık VOLKAN)
  Dr. Joseph D. Lichtenberg’in KENDİLİK PSİKOLOJİSİNDE GÜDÜLENME KURAMI, MODEL SAHNELER, TERAPİ TEKNİKLERİ VE KLİNİK ETKİLEŞİM (Psikoterapi Enstitüsü/ Dr. Tahir ÖZAKKAŞ)
  Aile Danışmanlığı Eğitimi (CİSED)
  Cinsel Terapi Eğitimi (Klinik ve Adli Psikoloji Derneği)
  Çocuk Değerlendirme Eğitimi (TÜZDER)
  Oyun Terapisi Eğitimi (Oyun Terapileri Derneği)
  Adler Psikolojisi Çerçevesinde Çocuk–Ergen Eğitimini Yeniden Düşünmek (Dr. Wes WİNGETT)

Seanslarında, Dinamik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi yaklaşımını kullanan Hasan DURAN, Yetişkin - Ergen Terapisi ve Cinsel Terapi gibi Bireysel Psikoterapi alanlarında danışanlarına hizmet sunmaya devam etmektedir.

Terapistin, danışan ile hayat arasında bir ‘’arabulucu’’ olduğuna inanan Hasan DURAN, Jeffrey YOUNG’ın; ‘’Terapist, istismar edilenlerle insanlığın geri kalanı arasında bir arabulucudur. O, danışanın sıradan dünya ile yeniden bağlantı kurma aracı olarak hizmet eder. Terapistle ilişki kurarak danışan insanlığın geri kalanına sembolik bir şekilde yeniden bağlanır.’’ sözünü kendisine düstur edinmiştir.